Б ільше транспортних засобів потрапляє в салони з автоматизованими функціями водіння, викликаючи питання про відволікання водія
Автовиробники починають продавати машини з автоматизованим рульовим управлінням і регулюванням швидкості, щоб полегшити те, що, за їхніми словами, є нудною їздою, і навіть може дозволити водіям їздити з вільними руками в деяких ситуаціях.
Однак ці функції породжують нові запитання: як уникнути того, щоб люди не відволікались за кермом - або не піднімали телефони, - якщо їхні руки мало що можуть зробити?
Автомобільні компанії додали технології безпеки, спрямовані на запобігання аваріям, такі як автоматичне екстрене гальмування та системи, що запобігають виходу автомобіля з полоси руху. Зараз все більше представляють особливості транспортних засобів, які спрямовані на те, щоб зменшити оподаткування за кермом у години пік або під час поїздок.
Деякі нові системи дозволяють водіям відводити руки від керма на шосе або в сильних заторах, використовуючи датчики, радар та камери для автоматичного утримання автомобіля в центрі, контролю швидкості руху та навіть зміни смуги руху.
General Motors Co. була першою великою автомобільною компанією, яка просунула такі можливості в 2017 році завдяки своїй функції суперкруїзу "вільні руки", яку можна активувати на більшості автомагістралей США, натиснувши кнопку на кермі, яка дозволяє машині взяти на себе рульове управління та регулювання швидкості.
Виробник автомобілів у Детройті заявив, що зараз планує розгорнути цю технологію на приблизно двох десятках моделей до 2023 року, порівняно з однією моделлю Cadillac.
Ford Motor Co. нещодавно заявили, що пропонуватимуть подібні технології з наступного року на цілих 100 000 пікапів F-150 та електричних спортивних моделях Mustang Mach-E.
Honda Motor Co. планує випустити седан в Японії протягом найближчих місяців, що дозволить водію повністю поступитися контролем над автомобілем в умовах інтенсивного руху або на шосе. Технологія навіть дозволить водіям відвести погляд від дороги, хоча від них очікується, що вони повернуть контроль у будь-який момент, заявили в компанії. Японські урядові регулятори у листопаді схвалили його використання.
Honda заявила, що не розкривала планів впровадження цієї технології за межі Японії.
Тим часом, Tesla Inc. заявили, що нещодавно випустили деяким власникам тестову версію свого модернізованого Autopilot - функції допомоги водію від виробника.